PRZEGLAD PORTFOLIO


Czytelników


Waldemar Śliwczyński

Dokumentalista i teoretyk fotografii. Jego najbardziej znane cykle, to „Cisza” (o znikających z polskiego krajobrazu dawnych zabudowaniach folwarcznych) oraz „Topografia niepamięci” (o zapomnianych i niszczejących siedzibach ziemiańskich w Wielkopolsce). Na swoim koncie ma liczne wystawy zbiorowe i indywidualne, m.in: Transformation du territoire, festiwal Transphotographiques, Lille (wystawa indywidualna, 2004), W roli głównej trzeci plan, w ramach Ogólnopolskiego Festiwal Sztuki Filmowej "Prowincjonalia", kino Trójka, Września (wystawa indywidualna , 2002), Widzialne a niewidzialne, 3. Biennale Fotografii, Poznań (wystawa zbiorowa, 2003), Schwarz aus Weiss, Hause der Fotografie, Hannover.Leszek Pękalski

Fotografik i dydaktyk fotografii, członek Związku Polskich Artystów Fotografików, wieloletni wykładowca Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku, Instytutu Dziennikarstwa w Gdyni , Sopockiej Szkoły Fotografii WFH, Fotomediów oraz Trójmiejskiej Szkoły Fotografii. Wystawiał w Polsce i zagranicą, min. w galerii B&B w Bielsku-Białej, na festiwalu “Transphotographiques 2005” w Lille oraz na "Art Trail 2006"w Leigh-On-Sea, Anglia, w ramach "Art Trail". Wziął też udział w ponad 200 wystawach zbiorowych na wszystkich kontynentach. Otrzymał liczne nagrody i wyróżnienia. Jego zdjęcia znajdują się w kolekcjach prywatnych m. in. w Anglii, Francji, Luksemburgu, USA oraz w Polsce, publikowane były w prasie krajowej i zagranicznej a także w wielu wydawnictwach książkowych i albumowych. Wielokrotnie zapraszany do udziału w jury konkursów fotograficznych. Posiada uprawnienia rzeczoznawcy Ministerstwa Kultury d/s fotografii artystycznej oraz odznakę Zasłużony Działacz Kultury. Zainteresowania zawodowe i artystyczne: portret, reportaż, dokument społeczny, pejzaż, architektura.

Michał Szlaga

Absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku, w 2003 r. uzyskał dyplom w Pracowni Fotografii Medialnej. Mieszka w Gdańsku. Jest uznanym fotografem, pracującym zarówno w obszarze artystycznym, jak i w domenie fotografii prasowej. Na stale współpracuje z czasopismami Przekrój, Newsweek, MALEMEN, Twój Styl, Viva, publikował swoje zdjęcia w kilkunastu tytułach prasowych. W 2007r. Szlaga został nagrodzony w jednym z najbardziej prestiżowych konkursów świata “Photo Awards 2007” (tzw. Oskary Fotografii), zdobył dwie pierwsze nagrody w kategoriach Architektura-Budynki i Ludzie-Autoportret. Michał jest również laureatem większości krajowych konkursów w dziedzinie fotografii prasowej. Od 2000r. dokumentuje przemiany zachodzące na terenie Stoczni Gdańskiej. Są to zmiany wnikające z restrukturyzacji (zanikanie zawodów stoczniowych), nowych planów urbanistycznych związanych z rozbudowa „Młodego Miasta” czy przemian politycznych. W każdym cyklu pojawia się inny klucz do odczytywania sfotografowanych obrazów. Technologia, ludzie czy symbol ‘Solidarności’ to niektóre z tematów, które ilustrują zdjęcia Szlagi. Od połowy 2008 roku tworzy projekt „Polska – Dziennik”, osobisty pamiętnik fotograficzny który obecnie zawiera kilkaset fotografii i stale się powiększa, całość publikowana jest regularnie na www.szlaga.com Działalność artystyczna Szlagi została udokumentowana przez zagraniczne telewizje publiczne, takie jak niemiecka ARD, NDR i ZDF, francuska ARTE, angielska AJ1, Euronews i krajowa TVP1. Wystawiał między innymi w IS Wyspa, CSW Zamek Ujazdowski, Fotofestiwal w Łodzi.

Paweł Olearka

Urodzony w 1977 roku w Rzeszowie. Studiował w Państwowej Wyższej Szkole Filmowej , Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi na wydziale operatorskim specjalizacja fotografia; dyplom magisterski u prof. Józefa Robakowskiego. Obecnie wykładowca fotografii w Zespole Szkół Plastycznych w Rzeszowie. Prezes Stowarzyszenia Inicjatyw Artystycznych art_core. Uczestnik i organizator wielu wystaw w kraju i zagranicą. Paweł Olearka od lat, z żelazną konsekwencją, tworzy cykl efemerycznych fotografii ukazujących otaczającą go rzeczywistość. Potrafi w genialny sposób, przy pomocy kamery fotograficznej, wydobyć z tej rzeczywistości elementy, których przeciętny śmiertelnik nie jest w stanie zauważyć. Laureat wielu konkursów fotograficznych. Indywidualna wystawa, Pawła Olearki, jako jedynego polaka, została wybrana spośród 600 nadesłanych, do Programu Grand Prix Fotofestiwal 2009 w Łodzi.


 

I Przegląd Portfolio w ramach
Międzynarodowego Festiwalu Transfotografia 201006/11/2010

Galeria PIONOVA
, ul Olejarna 2, Gdańsk
Godz: 11:00 - 13:00 & 14:00 - 17:00

Serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników fotografii na pierwszy przegląd portfolio w ramach Międzynarodowego Festiwalu Transfotografia 2010 w Gdańsku.

Przegląd portfolio to szansa zaprezentowania swoich prac profesjonalistom w dziedzinie fotografii. Poddanie portfolio merytorycznej ocenie recenzentów pozwoli skonfrontować swoje dokonania na polu fotografii oraz uzyskać wskazówki dotyczące dalszych perspektyw rozwoju, w tym zawodowego czy artystycznego.
Organizacja Portfolio:
Udział w przeglądzie jest otwarty dla wszystkich miłośników fotografii, doświadczonych jak i tych na początku swojej drogi fotograficznej.
Każda osoba biorąca udział w przeglądzie, ma możliwość odbycia indywidualnej rozmowy z dwoma wybranymi przez siebie ekspertami. Czas pojedynczej sesji ograniczony jest do 20 minut. Zapisy do konkretnych recenzentów odbywają się online.
Godziny przeglądu to 11:00 – 13:00 & 14:00 – 17:00. Planowana jest jednogodzinna przerwa.

W celu zgłoszenia swego uczestnictwa, prosimy o wypełnienie formularza zgłoszeniowego i przesłanie na adres aksiezopolska@transphoto.net

Prosimy o przesłanie wypełnionych formularzy do 3 listopada 2010.

Prosimy o dołączenie do wypełnionego formularza zgłoszeniowego 5 autorskich zdjęć w formacie JPG i w rozmiarze maksymalnym 1024 pikseli na dłuższym boku.

UWAGA: prosimy o tytułowanie plików swoim nazwiskiem i imieniem.

Uczestnicy będą przyjmowani według kolejności zgłoszeń. W przypadku ograniczenia liczby miejsc, organizator zastrzega sobie prawo do odmowy przyjęcia zgłoszenia.

Gwarancją przyjęcia zgłoszenia jest otrzymanie odpowiedzi potwierdzającej uczestnictwo.


     
     


 
 

 

Back