Claire SCHNEIDER
Między obszarami
Stocznia Gdańska
Budynek Dyrekcja BPTO / 2 piętro
23.10 > 20.11.2011 - Wernisaż 23.10 godz. 17

ul. Doki 1 - Gdańsk
Pn. - pt. : g. 9 - 22 & sob. - ndz. : g. 12 - 22

© Claire Schneider

Niewidzialna granica przebiega przez Belgię z zachodu na wschód i z północy na południe. Granica językowa jest jedną ze szczególnych cech, które nadają temu krajowi urok. Niemniej jednak zamieszki ostatnich miesięcy są z tą kwestią nierozerwalnie powiązane.
Przez 3 lata przemierzałam te niewidzialne granice w poszukiwaniu obrazów. Moją wędrówkę i jej kolejne etapy wyznaczały dziesiątki miast leżących wzdłuż tej granicy. Omijając centra, wybierałam przedmieścia realizując setki zdjęć.
Pola chmielowe na stacjach benzynowych, podmiejskie strefy handlowe, bez względu na fotografowaną przestrzeń, moja intencja pozostała ta sama: oswoić nowe miejsca, aby lepiej je zrozumieć.
Moją nieustanną obsesją jest moment zrobienia zdjęcia, jest to odkrywanie miejsc i emocji, które wpływają na zapis obrazu.
Dobrowolnie rezygnuję z obecności osób w fotografowanym ujęciu, koncentrując się na przestrzeni i kompozycji kadru.

Wykonane przeze mnie kolorowe fotografie wydają się być bliższe rzeczywistości. Ukazują nie tylko stan danych miejsc, ale również podkreślają bogactwo kulturowe i zmiany zachodzące w krajobrazie.http://www.claireschneider.fr/
http://www.mensongedubonheur.com/ 
 

 

Back

 

 
dy>